התקנה נכונה של מרכבים על גבי משאיות

מרכבי המשאיות השונים אומנם מהווים חלק אינטגראלי מהמשאית, אולם חשוב להבין כי בכל משאית מותקן ארגז מתאים.
התאמתו של הארגז למשאית מבוצעת על פי גודל ומשקל הרכב, סוג הסחורה המובלת והתקציב המוגדר למטרה זו. בתוך כך, קיימים מספר סוגי ארגזים אשר כל אחד מהם משמש למטרה אחרת, כדוגמת ארגז סגור, ארגז פתוח, ארגז וילונות וארגז קירור. יש ציין כי הליך התקנתם של ארגזים הינו מורכב ומקצועי, וכרוך בתכנון מוקדם לצד עבודות ייצור והתקנה המפוקחות בכל עת מבחינת איכות ובטיחות.

מי מתקין את הארגזים

ארגזי משאיות מותקנים על ידי חברות מיוחדות המתמחות בתחום, ואשר מסוגלות להתקין ארגזים במשאיות ישנות וחדשות כאחת.
במפעל 'זבולון דוד HOS' עוסקים מזה שנים רבות בהתקנה של מרכבים שונים, וכמו כן מבצעים את פעולות הרישוי לרישום המרכב במשרד הרישוי.
כאשר מדובר במשאית מיובאת חדשה ניתן להזמין את הארגז ישירות מיבואן הרכב, שמעביר את ההזמנה אל יצרנית המשאית.
היצרנית מעבירה את ההזמנה לחברה הבונה ארגזים, ומוודאת שהארגז יותקן במדויק על פי תכונות הרכב וצרכי בעליו ברמה הגבוהה ביותר.
במרבית המקרים בעל הרכב מעדיף בעת רכישת המשאית להזמין את המרכב באופן עצמאי, או לחלופין לרכוש מרכב שכבר הותקן בעבר על משאית אחרת.
במקרה זה התכנון והפיקוח על עבודות הבנייה וההתקנה מצויים באחריות בעלי המשאית, וכאן חייבים לעבוד מול בעלי מקצוע שלהם יש ותק וניסיון רב בנושא חשוב זה!.
לכן יש להבין מה כולל ההליך ולאילו פרמטרים לשים לב. וכמובן, חשוב לבחור בחברה איכותית המעסיקה אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים, עומדת בתקנים הנדרשים ומפקחת על איכות העבודה.

הליך בניית והתקנת ארגזים

לאחר שנבחר סוג הארגז ובהתאם למשקל ונפח ההעמסה של המשאית, יתכנן אותו צוות מהנדסים האמון על ארגזי משאיות בהתאם לתכונות הנדרשות.
ליצרן חייב להיות רישיון מתאים ממשרד התחבורה, ויש לבדוק זאת לפני תחילת העבודה. תכונות המרכב עשויות להיות עמידות בתנאי מזג אוויר קשים, עמידות בפני כימיקלים מסוכנים, מניעת שבירת מוצרים רגישים,
או ארגז סגור עם  בידוד. לאחר שאושרו תוכניות הארגז על ידי בעל המשאית ומהנדס החברה, יתחיל תהליך הייצור בהדרגתיות תוך שילוב גורמים ובעלי מקצוע שונים.
העבודות מתחילות בבניית פח הארגז בו מותקנות הדלתות, ולאחר מכן יותקנו המערכות ההידראוליות ומערכות החשמל. יש לציין כי מערכות אלו מתוכננות על ידי ממחלקת ההנדסה ובהתאם לדרישות הלקוח.

בדיקות איכות ובטיחות בתהליך התקנת הארגז

קיימת חשיבות מרובה לבדיקה ודאית כי ארגז המשאית הותקן כראוי, גם כדי לזכות ברישוי עבורו וכמובן על מנת לשמור על בטיחות המשאית, נהגה וסחורותיה בדרכים. חשוב לדעת כי חברה מקצועית ואמינה להתקנת ארגזי משאיות, תערוך לארגז מבחני בטיחות ובדיקות איכות לאורך כל הליך ייצורו והתקנתו, כולל בדיקות עם סיום העבודות. כמו כן, במידה שתתגלה בארגז תקלה הוא יוחזר לפס הייצור, עד לקבלת ארגז איכותי ובטוח העומד בדרישות הלקוח והתכנון המקורי.

עמדו בדרישות משרד הרישוי!

במדינת ישראל, כל ארז של משאית נדרש לקבלת רישיון ממשרדי הרישוי, וזאת ניתן לקבל רק עבור ארגזים שהותקן באופן בטוח ומוצלח. לצורך קבלת הרישוי יש לעמוד בבדיקות ומבחני בטיחות ובקרת איכות, ורק לאחר שעוברים אותם בהצלחה ניתן לקבל רישוי עבור ארגז המשאית
במפעל 'זבולון דוד HOS' דואגים להעביר עבורך את כל הפעולות הקשורות לרישום ורישוי המרכב שהותקן על המשאית!